May 16, 2021

Nowości, testy, galeria

Dla każdego kierowcy w naszym kraju jest jasne, że podczas kursu na prawo jazdy, technika jady i umiejętności wcale nie są najważniejszą wiedzą, jaką z niego wynosimy. Podczas kursu jazdy uczymy się zdać egzamin, a nie dobrze jeździć.

Czy warto doskonalić technikę jazdy?

Na szczęście wiedza w tej materii (technika jazdy) jest coraz większa, jak również rośnie świadomość społeczna w tej sprawie. Wiele osób decyduje się po zdanym egzaminie, na wzięcie dodatkowych godzin jazdy w ośrodkach szkoleniowych, które skoncentrowane są właśnie na doskonaleniu techniki jady.

Doskonalenie techniki jazdy może dotyczyć wielu jej aspektów. Możemy na przykład ćwiczyć jazdę w poślizgu, jazdę ekonomiczną lub uczyć się skandynawskiej techniki, która polega na przewidywaniu potencjalnych zagrożeń. Niezależnie od tego, co będziemy ćwiczyć, zostaniemy lepszymi kierowcami.

Czy możemy doszkalać się sami?

Po zakończonym kursie dodatkowym większość kursantów ma ochotę poćwiczyć częściej elementy, jakich się nauczyło. Nie można jednak przeważnie wielu elementów ćwiczyć w normalnym ruchu ulicznym. Doskonałym miejscem do tego jest tor wyścigowy. Jednak Poznań należy do tych miast, w których taki tor się znajduje.

Tor wyścigowy to takie miejsce, w którym możemy bezkarnie poruszać się pojazdem w sposób, który jest całkowicie zabroniony na normalnej ogólnodostępnej drodze. Dzięki temu możemy na przykład jeździć dużo szybciej, wchodzić w zakręty z poślizgiem itp. Tor Poznań jest również dobrym miejscem, aby po prostu oswoić się z większymi prędkościami przez osoby, które na przykład nie jechały do tej pory autostradą.

Tor Poznań – zapoznaj się na Autonator.pl

Dla kierowców