June 23, 2021

Nowości, testy, galeria
miernik grubości lakieru

Przy zakupie samochodu używanego zwraca się uwagę nawet na najmniejsze szczegóły. Wszystko po to, aby nie kupić przysłowiowego kota w woku. Jednym z elementów, który często jest sprawdzany jest stan lakieru. Do tego konieczne jest użycie specjalnego urządzenia, jakim jest miernik lakieru.

Kupno używanego auta

Zakup samochodu używanego zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Auto może bowiem posiadać wady, których nie widać na pierwszy rzut oka, a właściciel nas o tym nie poinformuje. Sprzedający często próbują ukryć fakt, że np. samochód brał udział w wypadku i został uszkodzony. Dlatego kupując używane auto dokładnie należy sprawdzić jego stan, w tym stan lakieru. Do tego przyda się miernik grubości lakieru, który zakupisz w AutoMotoHit: https://automotohit.pl/Mierniki-lakieru.

Stan lakieru samochodowego

Sprawdzenie stanu lakieru samochodowego jest niezwykle ważne. Jak już wspomniano można dzięki temu przekonać się czy auto nie było uszkodzone. Dodatkowo miernik grubości lakieru może pomóc w sprawdzeniu czy samochód nie był już atakowany przez korozję.

Działanie miernika

Urządzenie to działa bardzo prosto. Miernik dokonuje pomiaru grubości lakieru na podłożu metalowym. Pomiaru dokonuje się w kilku miejscach na karoserii samochodu. Jeśli wszędzie pomiar pokazuje niemal taką samą grubość lakieru wówczas można mieć pewność, że auto nie było wcześniej uszkodzone. Jeśli jednak, w którymś miejscu pomiar wykaże grubszą warstwę lakieru to jest to znak, iż w tym miejscu były dokonywane naprawy.

Dla kierowców