December 3, 2020

Nowości, testy, galeria
goodyear ultragrip 9

Model opony Goodyear Ultragrip 9 to produkt, który cieszy się ogromną popularnością. Z całą pewnością warto jest zainwestować w tego typu opony, ponieważ są one bardzo wytrzymałe i solidne.

Historia marki

Pierwsza fabryka Goodyear została otwarta w Akron w stanie Ohio w 1898 roku. Trzynastu oryginalnych pracowników produkowało opony do rowerów i powozów, gumowe podkładki do podkowy i żetony do pokera. Firma rozwijała się wraz z pojawieniem się samochodu.
W 1901 roku Frank Seiberling dostarczył Henry’emu Fordowi opony wyścigowe. W 1903 roku Paul Weeks Litchfield uzyskał patent na pierwszą oponę samochodową bezdętkową. W 1908 roku Ford wyposażał swój model T w opony Goodyear Ultragrip 9 https://www.sklepopon.com/model-opony/goodyear-ultra-grip-9. W 1909 roku Goodyear wyprodukował swoją pierwszą oponę do samolotów.

Model opony Goodyear Ultragrip 9

Do 1926 roku Goodyear była największą firmą gumową na świecie. Zaledwie cztery lata wcześniej została zmuszona do tymczasowego wstrzymania produkcji opon wyścigowych z powodu dużej konkurencji. Niemniej popularność opony Goodyear na torze wyścigowym doprowadziła do popularnego popytu na powrót marki. Podczas II wojny światowej Goodyear wyprodukował samoloty myśliwskie F4U Corsair dla wojska USA. Goodyear uplasował się na 30. miejscu wśród amerykańskich korporacji pod względem wartości wojennych kontraktów produkcyjnych. Goodyear Aerospace, holding opracowany przez Goodyear Aircraft Company po II wojnie światowej, zaprojektował superkomputer dla NASA Goddard Spaceflight Center w 1979 roku. Wszystkie opony wyprodukowane przez markę są wysokiej jakości.

Dla kierowców