May 16, 2021

Nowości, testy, galeria
fotoradar

Obecnie jeżdżąc samochodem po naszych polskich drogach jesteśmy narażeni na to, iż możemy natrafić na urządzenia, które robią nam zdjęcia jeśli tylko przekroczymy prędkość. Fotoradary bo o nich mowa, są z roku na rok montowane w coraz większych ilościach i udoskonalane w taki sposób, by jeszcze sprawniej wykonywały pomiar i mogły złapać w swą sieć więcej kierowców. Rozwiązaniem, aby ich uniknąć są antyradary ze sklepu Automotohit.

Przydatność fotoradarów

O ile każdy zgadza się z tym, że osoba przekraczająca prędkość o 100 km/h i i jadąca jak szaleniec, powinna stracić prawo jazdy i zostać ukarana najwyższym mandatem, o tyle wiele razy zostajemy złapani na fotoradar w terenie zabudowanym przekraczając prędkość zaledwie o kilka kilometrów. Jest to szczególnie irytujące dla osób, które kilka razy dziennie pokonują daną trasę i muszą się nieco pośpieszyć. Sposobów na fotoradary jest na szczęście coraz więcej i możemy sobie z nimi radzić w skuteczniejszy sposób.

Sposoby na antyradary

Zakup antyradarów to bardzo często poruszany w środowiskach kierowców temat. Niektórzy dostając mandat zbyt często starają się szukać skutecznych rozwiązań, aby w jak największym stopniu zminimalizować ilość strat finansowych. Oprócz antyradarów powstaje mnóstwo aplikacji na telefony, które również mogą nas ostrzec, że na naszej drodze jest to wysysające z nas pieniądze urządzenie.

Dla kierowców