May 28, 2020

Nowości, testy, galeria

Może zdarzyć się tak, że po pewnym czasie karoseria samochodu przestanie dobrze się prezentować. Na szczęście przywrócenie go do idealnego stanu nie jest skomplikowane. Wiele osób poradzi sobie z tym samodzielnie, jednak należy pamiętać o zgromadzeniu odpowiednich akcesoriów. To w dużej mierze one wpływają na efekt końcowy naszej pracy. Mowa tutaj o m.in. urządzeniu polerskim, gąbce, czy też paście. 

Przygotowanie auta do polerowania

Polerowanie auta wymaga jego wcześniejszego przygotowania. Ważne jest to, aby pozbyć się wszelkich zabrudzeń, kurzu, tłuszczu itd. Tylko na starannie oczyszczone auto można nałożyć produkty polerskie. Należy również wspomnieć, że po myciu auto powinno zostać dokładnie wytarte. Cały proces polerowania najlepiej przeprowadzić w garażu, czy też zacienionym miejscu. Z pewnością nie powinniśmy robić tego w pełnym słońcu, gdyż powłoka lakieru zostałaby nagrzana to zbyt wysokie temperatury.

Polerowanie

Zanim przejdziemy do polerowania auta musimy nałożyć gąbkę na polerkę. Ponadto warto zdecydować, z jaką prędkością obrotową będzie pracować urządzenie. Istotne jest to, aby nie dopuścić do zastygnięcia pasty. Z tego względu najlepiej rozprowadzać ją na małych obszarach. Elementy, które nie zostaną poddane polerowaniu można ochronić za pomocą taśmy. Pastę do polerowania nakłada się na gąbkę, a nie lakier samochodu. Warto pamiętać, że jednego kawałka karoserii nie można polerować zbyt długo, gdyż prowadzi to do wzrostu temperatury powierzchni. Proces polerowania powinien przebiegać więc sprawnie.

Do samochodu