May 16, 2021

Nowości, testy, galeria

Kierowcy przyzwyczajeni są do tego, że od czasu do czasu muszą wymieniać olej w silniku, płyn hamulcowy czy też nawet całe hamulce. Niestety w dalszym ciągu wielu kierowców nie jest się w stanie przyzwyczaić do tego, że tak samo jak trzeba wymieniać wycieraczki, tak i również niezbędna jest wymiana opon. Dlaczego jest ona konieczna?

Opony też się zużywają

Być może dla początkującego kierowcy będzie to zaskoczeniem, lecz jak się okazuje, opony również się z czasem zużywają. Co prawda proces ten potrafi trwać latami, lecz nie da się ukryć, że opony nie są wieczne. Oczywiście za sprawą spokojnej jazdy po dobrych drogach można ten proces nieco spowolnić, lecz, tak czy inaczej, nie zaleca się jeździć na oponach starszych niż 5 lat, ponieważ guma po tylu latach zwyczajnie zaczyna tracić swoje właściwości, a to sprawia, że może nie pracować tak, jak powinna i niezbędna będzie wymiana opon na nowe.

Zmiana opon na zimę

Opony muszą być wymieniane nie tylko wtedy, gdy się zużyją, lecz również w sytuacji, gdy zmieniają się warunki pogodowe i nie odpowiadają temu, co ma się założone na kołach. W takiej sytuacji niezbędna jest wymiana opon z letnich na zimowe, lub też z zimowych na letnie. Pozwoli to po pierwsze utrzymać odpowiedni poziom przyczepności opon, co rzecz jasna bezpośrednio przełoży się na stabilność oraz bezpieczeństwo prowadzenia danego samochodu. Drugim powodem jest oczywiście zmniejszone zużywanie się opon, co szczególnie dotyczy modeli zimowych, które używane byłyby w czasie lata.

Do samochodu