June 23, 2021

Nowości, testy, galeria

Czym umyć silnik naszego samochodu? Wiele osób się nad tym zastanawia. Wiele boi się mycia silnika w swoim samochodzie, ponieważ istnieje wiele opinii, które mówią o szkodliwym działaniu środków do mycia silników. Czy jednak rzeczywiście tak jest?

Jak powinno się myć silnik auta?

Zdarza się, że ktoś próbuje umyć silnik samą wodą puszczoną pod ciśnieniem. Istnieje jednak duże ryzyko tego, że woda uszkodzi elektronikę silnika, bezpieczniki, komputer pojazdu.
Nie powinno się myć silnika zwykłym szamponem samochodowym, ponieważ może on mieć niekorzystny wpływ na plastikowe obudowy znajdujące się pod maską pojazdu. Jeśli już mamy myć silnik naszego auta, to powinniśmy wybrać płyn do mycia silników. W Internecie jest bardzo dużo ofert sprzedaży płynów do mycia silników. Warto poszukać opinii na temat danego płynu i wybrać ten, który jest najpopularniejszy i zarazem najkorzystniejszy cenowo.
Myć silnik należy zgodnie z zaleceniami jakie widzimy na opakowaniu płynu do mycia silników.

Mycie przed sprzedażą pojazdu

Wiele osób decyduje się myć silnik przed sprzedażą swojego samochodu. Nie jest to jednak dobry wybór. Kupujący może uznać, że wymyliśmy silnik ze względu na liczne wycieki i brud jaki się w pobliżu jednostki pojawił. Znacznie pewniejsze są auta, które posiadają naturalny brud na silniku i w jego okolicach. Widać wtedy, że nikt przy nich nic nie kombinował. Jeśli więc sprzedajemy auto, to nie myjmy silnika!

Do samochodu

Dodaj komentarz