July 26, 2021

Nowości, testy, galeria

Piękny, błyszczący lakier prezentuje się efektownie na każdym samochodzie. Kierowcy powinni regularnie dbać o stan powłoki lakierniczej, mając na celu nie tylko estetykę – warstwa wosku chroni lakier przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi czy uszkodzeniami mechanicznymi. Co ważne, woskowanie pojazdu można wykonać samodzielnie, znajdując na to chwilę wolnego czasu.

Zakup akcesoriów do woskowania

Woskowanie zaczyna się od zakupu odpowiedniego sprzętu – konieczne jest posiadanie wosku samochodowego dedykowanego do lakierów samochodowych – można je kupić w najtańszej wersji już za kilkanaście złotych, chociaż warto nieco dołożyć.

Przyda się również ściereczka oraz gąbka przeznaczona do nakładania wosku na lakier. Warto pamiętać, że woskowanie auta zawsze przeprowadza się na wcześniej umytym i wysuszonym lakierze, w zacienionym miejscu.

Jak prawidłowo woskować samochód?

Wosk do samochodu nakłada się na oczyszczony lakier kolistymi ruchami gąbki. Wystarczy cienka warstwa, która ma utworzyć cienką powłokę – po 2-5 minutach należy suchą, materiałową ściereczką zetrzeć wosk samochodowy. Woskowanie auta wymaga polerowania kolistymi ruchami, aż do całkowitego wytarcia wosku z powłoki lakieru.

W taki sam sposób należy postąpić z wszystkimi elementami karoserii – woskowanie auta sprawia, że lakier pięknie błyszczy, chroni przed zanieczyszczeniami drogowymi czy znajdującymi się choćby w deszczu. Solidny wosk do samochodu zapewnia zabezpieczenia karoserii nawet na kilkanaście kolejnych myć.

Wosk do lakieru samochodowego dostępny na stronie https://shiningcar.pl/woskowanie-lakieru

Do samochodu