September 27, 2020

Nowości, testy, galeria
model opony nokian weatherproof

Zima to szczególnie intensywny okres dla każdego samochodu. Niskie temperatury, śliska nawierzchnia, a także silne opady śniegu powodują, że każde auto dostaje mocno w kość podczas tych kilka zimowych miesięcy. Można jednak pomóc im przetrwać ten okres poprzez przygotowanie ich do takich właśnie warunków.

Zmieniamy opony

Nie ma co ukrywać, że najważniejszą sprawą podczas przygotowywania samochodu do zimy, jest założenie na jego koła zimowych opon. Niestety wiąże się to ze sporymi nerwami, kolejkami u wulkanizatorów i rzecz jasna sporymi kosztami. Z tego właśnie powodu poleca się spojrzeć na to, jakie są opinie o oponach Nokian Weatherproof. Są to opony całoroczne, których można używać zarówno w lecie, jak i w zimie. Wiele osób ma do takich opon sporą nieufność, jednak Nokian Weatherproof opinie zbiera doskonałe nie tylko od ich użytkowników, lecz także od specjalistów w dziedzinie bezpieczeństwa drogowego – opinie te przeczytasz np. tutaj: https://www.sklepopon.com/model-opony/nokian-weatherproof.

Problem z zapaleniem

Zdecydowanie największym problemem w czasie zimy jest dla samochodów zapalenie. Niska temperatura powoduje, że akumulator traci swoje właściwości, a w przypadku silnika diesla z paliwa wytracają się zanieczyszczenia powodujące zatykanie się filtru paliwowego w aucie.
Żeby tego uniknąć, poleca się po pierwsze, wymianę akumulatora na nowy, jeśli ma on już kilka lat, a po drugie wożenie ze sobą przewodów rozruchowych. Jeśli chodzi natomiast o zanieczyszczenia w paliwie, można je łatwo usunąć w ciągu kilku minut, wlewając do zbiornika specjalny środek chemiczny, który również powinien być na wyposażeniu każdego kierowcy w zimie.

Do samochodu