July 10, 2020

Nowości, testy, galeria
bagażnik rowerowy na hak tytan

Jazda na rowerze jest sportem, który można uprawiać właściwie wszędzie i przy każdej okazji. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby roweru używać rekreacyjnie w wolnych chwilach, lub jako środka transportu do pracy. Rower jest także częstym elementem podczas wakacyjnego wypoczynku. Jego zabranie ze sobą wymaga jednak stosowania bagażników rowerowych. Jaki typ bagażnika wybrać?

Wersje bagażników rowerowych

W przypadku wybierania się na wakacje z rowerami bardzo ważne jest zakupienie określonego rodzaju bagażnika rowerowego. Na rynku występują różne wersje, jednak zdecydowanie najpopularniejsze są bagażniki rowerowe na hak, oraz na dach.

Wersja dachowa jest stosunkowo tania, ponieważ można kupić ją nawet za około 200 złotych, jednak jej używanie stwarza nieco problemów. Przede wszystkim należy bardzo uważać podczas prowadzenia samochodu, ponieważ zbyt duża szybkość na prostej może spowodować oderwanie się roweru, a zbyt szybko pokonywane zakręty nawet przewrócenie się auta.

Bagażniki rowerowe na hak, choć są nieco droższe, to nie mają żadnego wpływu na prowadzenie się samochodu. Dodatkowo są bardzo łatwo montowane i mogą pomieścić nawet do 4 rowerów.

W odróżnieniu od wersji dachowej stwarza również możliwość wygodnego i bezproblemowego wjeżdżania do garażu podziemnego.
Niestety ma też pewną wadę, ponieważ wymaga posiadania w aucie haka holowniczego, ponieważ bez tego zamontowanie takiego uchwytu będzie zwyczajne niemożliwe.

Jak zatem widać wybór nie jest prosty, lecz znając podstawowe różnice można świadomie i pewnie podjąć tę decyzję.

Do samochodu