July 26, 2021

Nowości, testy, galeria

W okresie letnim znacznie lepszym rozwiązaniem jest korzystanie z letnich opon. Jednak trzeba brać pod uwagę, że wybór takiego typu ogumienia do samochodów dostawczych wiąże się z koniecznością zwrócenia uwagi na nieco inne parametry, niż przy wybieraniu opon do samochodów osobowych.

Kiedy kupować nowe ogumienie?


Zanim zacznie się szukać nowych opon warto jest ocenić, w jakim stanie znajduje się użytkowane ogumienie. Nadmiernie częste wymienianie ogumienia to oczywiście dodatkowe koszty dla firm korzystającej z pojazdu dostawczego. Z tego powodu ważne jest, aby umiejętnie dokonać oceny tego w jakim stanie znajdują się używane w pojeździe opony letnie dostawcze.
Opony w samochodach dostawczych mają bardzo ważną funkcję. Dobrej jakości ogumienie oraz w dobrym stanie jest w stanie zapewnić odpowiedni poziom amortyzacji, co ma duże znaczenie przy przewożeniu dużych ładunków.

Zużywanie się opon


Generalnie opony powinny być wymieniane, gdy:
– minął określony czas użytkowania
– pojawiły się zmiany wskazujące na silne zużycie
– samochód przestaje zachowywać się w odpowiedni sposób na drodze.
W przypadku wszelkich, niepokojących zmian pojawiających się na oponach warto dokonać wymiany. Wówczas można mieć pewność, że ograniczy się ryzyko niebezpiecznych sytuacji na drogach.

Do samochodu