June 23, 2021

Nowości, testy, galeria

Każdy kierowca i właściciel samochodu wie, jak ważna jest pielęgnacja powłoki lakierniczej w aucie. Nie może ona ograniczać się jedynie do mycia. Trzeba też zatroszczyć się o to, by była ona odpowiednio odżywiona i zakonserwowana.

Jest wiele sytuacji i zagrożeń, które niekorzystnie wpływają na stan powłoki lakieru samochodowego. Poczynając od warunków atmosferycznych na mikrouszkodzeniach kończąc. Te drugie tworzą się m.in. w momencie, gdy o lakier na samochodzie ocierają się ziarenka piasku lud w maskę uderzy kamień wybity spod opony przejeżdżającego obok auta. Szkodliwe dla powłoki lakierniczej mogą być również martwe owady.

Warto więc zaopatrzyć się w środki do pielęgnacji lakieru samochodowego. Przyda się odpowiedni szampon, który pozwoli na bieżąco usuwać zanieczyszczenia bez konieczności odwiedzania myjni. W okresie od wiosny do jesieni przydatny będzie również preparat do usuwania z karoserii martwych owadów. Kompletując środki do pielęgnacji lakieru samochodowego warto zainwestować również w środki, które zabezpieczą powłokę przed mikro uszkodzeniami. Nie są one wskazane głównie dlatego, że w połączeniu z wilgocią mogą być początkiem ogniska korozji.

Warte zainteresowania są również preparaty, które uzupełnią mikro ubytki w powłoce lakierniczej samochodu. Dzięki nim uszkodzenia nie będą się powiększały i ograniczy się prawdopodobieństwo wystąpienia odprysków. Kupując środki do pielęgnacji lakieru samochodowego warto zwrócić uwagę, czy zawierają one pigment i czy ochronią karoserię przed działaniem promieniowania słonecznego.

Do samochodu

Dodaj komentarz