May 28, 2020

Nowości, testy, galeria

Polerowanie maszynowe jest jednym z najlepszych sposobów na uzyskanie pięknego lakieru. Wykorzystanie do tego celu maszyny niesie za sobą cały szereg korzyści. Przede wszystkim polerka zajmuje znacznie mniej czasu niż polerowanie ręczne, nadając także głębi lakierowi.

Maszyna polerska obrotowa

Wśród maszyn polerskich wyróżnia się przede wszystkim dwa typy: obrotową i orbitalną. Pierwsza z nich świetnie zdaje egzamin jeśli chodzi o korekcję lakieru. Dodatkowo sam lakier wygląda nieskazitelnie i błyszcząco. Możliwe jest korzystanie zarówno z past mocno ścieralnych, jak i tymi mniej. Jest to możliwe dzięki padowi, który obraca się po stałej orbicie. Pozwala to na rozprowadzanie pasty równo po całej powierzchni.

Maszyna polerska orbitalna

Maszyna orbitalna jest znacznie częściej wybierana wśród osób niezaznajomionych z polerowaniem. Polerka za pomocą tej maszyny opiera się na ruchach pada w kształcie elipsy.
Dużą zaletą maszyny polerskiej orbitalnej jest to, że jest ona bezpieczniejsza podczas użytkowania. Sporym minusem może okazać się fakt, że polerka orbitalna nie daje tak dobrego efektu w postaci nieskazitelnego lakieru jak maszyna obrotowa. Reasumując, wybór odpowiedniej maszyny polerskiej zależy w pełni od indywidualnych preferencji użytkownika. W rękach profesjonalisty zdecydowanie lepiej sprawdzi się wersja obrotowa, zaś dla osób początkujących orbitalna. Maszyna polerska dual action sprawdzi się idealnie podczas czyszczenia i polerowania lakieru, zaś sam wybór to kwestia doświadczenia.

Do samochodu

Dodaj komentarz