June 23, 2021

Nowości, testy, galeria
michelin opony

Michelin, właściwie Compagnie Générale des Établissements Michelin to francuska firma i jeden z największych światowych producentów opon. Produkowane przez Michelin opony, jak gwarantuje producent są stale unowocześniane i zmierzają ku doskonałości.

Marka Michelin

michelin_alpin_6

Twórcy na pierwszym miejscu stawiają przede wszystkim jakość i zadowolenie klientów. Potwierdzić to mogą opinie, jakimi cieszą się opony z tą metką i współpracą z największymi producentami samochodów na świecie, jak na przykład: Mercedes, Audi i BMW. Co więcej, tworzone przez Michelin opony regularnie wygrywają konkursy i znajduje się w ścisłej czołówce światowych rankingów.

Wysoka jakość – wysoka cena

Ceny opon Michelin od zawsze budziły emocje. Francuski gigant oferuje wysoką jakość, która idzie w parze z kosztami produkcji i przekłada się na nieco wyższy cennik konkretnych modeli. Mimo że kwestie finansowe są stosunkowo wyższe w porównaniu do innych opon, ten jednorazowy wydatek należy traktować raczej jako inwestycje, a nie przepłacenie. W końcu pewność i komfort podczas jazdy też mają swoją cenę. Parametry opon Michelin zimowych zwykle bardzo się wyróżniają i mają wpływ na drogę hamowania, zachowanie na śliskim podłożu czy działanie bieżnika. Decydując się na Michelin – opony gwarantują nam stabilność i łatwe pokonywanie zakrętów i brak utraty sterowności nawet podczas wysokich prędkości. Rynek oferuje zarówno zimowe i letnie opony, należy pamiętać o ich regularnej wymianie i dostosowywania do aktualnych warunków pogodowych.

Do samochodu