May 16, 2021

Nowości, testy, galeria
opona samochodowa

Opony Michelin Crossclimate Plus gwarantują bezpieczeństwo i spokój praktycznie w każdych warunkach pogodowych. Dlaczego warto zdecydować się na ich zakup?

Warto przypomnieć, że Michelin Crossclimate Plus są letnimi oponami z zimową homologacją, można dzięki temu traktować je jako wielosezonowe. Model został także dopuszczony do użytku na zaśnieżonych drogach

Gwarancja

Warto mieć świadomość, że producent daje na opony Michelin Crossclimate Plus nawet do 10 lat gwarancji. Oczywiście czas liczony jest od daty produkcji, która została umieszczona na bocznej części opony w pobliżu słowa „DOT”. Należy także zdawać sobie sprawę, że informacja ta została przez firmę zaszyfrowana w postaci czterech cyfr, które określają tydzień, a także rok produkcji danej opony.

Reklamacja może dotyczyć ukrytych zmian fabrycznych, których producent niestety nie wykrył na etapie produkcji. Trzeba także zaznaczyć, ze minimalna wysokość bieżnika, która będzie podlegała gwarancji wynosi 1,6 mm.

Etykieta Unijna

Warto także mieć świadomość, że producent nie tylko i wyłącznie przebadał, ale również podał parametry etykiety unijnej. Opony Michelin Crossclimate Plus uzyskały ocenę C w kwestii oporów toczenia, a także notę B w zachowaniu opony na mokrej nawierzchni, co jest szczególnie istotnym kryterium dla zdecydowanej większości kierowców. Ponadto opony uzyskały bardzo dobry wynik, jeżeli chodzi o hałas (69 dB na zewnątrz auta podczas jazdy). Są to bowiem bardzo ciche opony, które gwarantują użytkownikom komfortową jazdę.

Do samochodu