May 16, 2021

Nowości, testy, galeria
opony do samochodu

Austriacka firma Semperit powstała na początku XIX wieku, jednakże nic wówczas nie wskazywało, że zajmie się produkcją opon i znajdzie się wśród jednych z najlepszych marek z branży oponiarskiej. Jej założyciel na początku produkował ubrania wodoodporne, jednakże po prawie stu latach, w 1906 roku, marka zmieniła kierunek i rozpoczęła produkcję ogumienia do samochodów osobowych. Przez cały ten czas jednak dewizą firmy buło „Zawsze zmierzaj do przodu”, co dziś idealnie odwzorowuje opony Semperit – zobacz opinie.

Najważniejsze informacje o marce Semperit

Opony marki Semperit są obecnie dystrybuowane do ponad 118 państw na całym świecie, co samo w sobie robi imponujące wrażenie. Ich obszar nieustannie się poszerzał, a w latach sześćdziesiątych opony trafiły również do Polski, gdzie do dziś sięga po nie wielu kierowców samochodów osobowych. Co ciekawe, w Krakowie w okresie międzywojennym prężnie działało również przedsiębiorstwo Polskie Zakłady Gumowe „Semperit”

Semperit posiada obecnie w swojej ofercie opony zimowe (seria Grip) oraz letnie (Life). Są one dedykowane samochodom osobowym, ciężarowym oraz dostawczym. Producent obejmuje je również gwarancją.

Opony Semperit są poddawane licznym testom i badaniom, które kontroluje zespół ponad siedmiu tysięcy specjalistów. Ogumienie to powstaje w siedzibie austriackiej firmy w Traiskirchen, która posiada niezwykle zaawansowane technologiczne zaplecze stwarzające dogodne warunki i umożliwiające kupno opon o najwyższej jakości za stosunkowo niewielką cenę.

Do samochodu