May 16, 2021

Nowości, testy, galeria
tor Jastrząb

Ostatnimi laty popularne stały się przejazdy samochodami rodem z Formuły 1. Mowa tutaj o wyścigowych modelach Ferrari albo Porsche. Czy tor wyścigowy to w ogóle miejsce dla laika? Czy tak ekstremalne doświadczenie jak przejazd po torze, szybkim i niezwykle zwrotnym samochodem, jest w ogóle bezpieczne? Dla kogo takie doświadczenie może skończyć się źle?

Tor samochodowy dla laika

tor JastrząbWybierając się na przejazd szybkim samochodem po torze wyścigowym Jastrząb, pewnością trzeba być naprawdę dobrym kierowcą, który świetnie radzi sobie z prowadzeniem auta po zwykłej drodze. A zatem tor wyścigowy to nie jest miejsce dla kogoś, kto jest nowicjuszem, kto dopiero zdobył prawo jazdy, bo zwyczajnie może nie poradzić sobie technicznie z prowadzeniem auta wyścigowego, a także może go dopaść silny stres. Prowadzenie samochodów wyścigowych to przecież coś ekscytującego i pełnego adrenaliny, to tak naprawdę doświadczenie ekstremalne, można spróbować swoich sił na torze Jastrząb. Z pewnością lepiej będą wspominać go te osoby, które generalnie dobrze czują się za kółkiem.

Tor samochodowy – czy to bezpieczne

Nie należy jednak oczywiście demonizować, bo przejazd samochodem wyścigowym po torze to doświadczenie zaprojektowane dla zwykłych ludzi, którzy przez chwilę chcą poczuć się jak Robert Kubica w Formule 1. Jeżeli zatem ktoś jest osobą odporną na stres, lubiącą silne doświadczenia, dla której trochę adrenaliny to najlepsze, co może spotkać, przejazd po torze na pewno będzie niezapomnianym przeżyciem.

motoryzacja