May 16, 2021

Nowości, testy, galeria

Każde auto wymaga serwisowania. Jest ono niezbędne, by samochód działał sprawnie i był bezpieczny. Wielu właścicieli Jaguarów serwisuje swoje maszyny w autoryzowanych serwisach. Są też tacy, którzy odprowadzają auta do dowolnych mechaników. Dlaczego nie powinno się tego robić? A może to dobry pomysł?

Niewłaściwy sprzęt


Jaguary to samochody produkowane w standardzie premium. Są naszpikowane nowoczesną elektroniką. W ich budowie często są stosowane rozwiązania, które w tańszych markach pojawią się za wiele lat lub wcale. Z tego powodu zwykły, osiedlowy mechanik może nie poradzić sobie z naprawą Jaguara. Po prostu nie będzie miał sprzętu niezbędnego do tego celu. Pierwszym problemem może być już komputer, który służy do diagnostyki samochodu. Wszystkie potrzebne wtyczki ma serwis Jaguara, ale mechanik zajmujący się na co dzień tańszymi autami nie musi ich mieć na wyposażeniu. Po prostu nie są mu potrzebne.

Oryginalne części


Naprawa Jaguara powinna się raczej odbywać w oparciu o oryginalne części. Dostęp do ich sprawdzonych dostawców ma zazwyczaj autoryzowany serwis. Zazwyczaj może on też zapewnić ich najszybszą dostawę i najlepszą cenę. Zwyczajny mechanik nie może po prostu zgłosić się do producenta po części, więc ich zdobycie musi trwać dłużej.

motoryzacja