May 16, 2021

Nowości, testy, galeria
Fundamenty prefabrykowane dla stacji ładowania samochodów elektrycznych

Coraz większa popularność samochodów elektrycznych sprawia, że rośnie zapotrzebowanie na stacje ładowania. Stacje benzynowe w większych miastach Polski oferują specjalne stanowiska do uzupełniania ogniwa elektrycznego, dzięki czemu dostosowują się do nowych wymagań. Co z ludźmi, którzy chcą poszerzyć swoje usługi o tę funkcjonalność?

Wszystko zależy od czasu

Dodanie ładowania akumulatorów na obecnej stacji najłatwiej jest wykonać podczas gruntownego remontu całego obiektu. W momencie, gdy żaden klient nie kręci się na terenie, dużo prościej pozwolić sobie na dodatkowe wykopy, wtedy bez trudu można poprowadzić okablowanie, które jest konieczne do działania ładowarki. Ładowarka musi zostać bezpiecznie osadzona na śrubach, których rozstaw jest opisany w dokumentacji technicznej urządzenia.

W przypadku, gdy czas jest mocno ograniczony, bo trzeba przecież pamiętać, że utrudnienia w pracy stacji mogą się przełożyć na straty finansowe, można skorzystać z fundamentów prefabrykowanych dla stacji ładowania samochodów. Dzięki temu nie trzeba czekać, aż wylane fundamenty zaschną, a problem z dobraniem rozstawu śrub montażowych schodzi na drugi plan. Pozostaje jedynie wykuć otwór i doprowadzić okablowanie. Cały proces może dzięki temu zająć kilka dni mniej – to bardzo dużo.

fundament góra prefabrykowany

więcej: https://wallbox.pl/fundament

Jest moc!

Ładowanie samochodów elektrycznych to zdecydowanie dłuższy proces niż naładowanie baku w samochodzie spalinowym. Ładowarki są coraz wydajniejsze, więc proces ten staje się coraz wygodniejszy lecz nadal chwilę to trwa. Bezsprzecznie jest to jednak technologia przyszłości, więc klienci będący w podróży coraz częściej korzystają z takiego rozwiązania. Warto dostosować się do nowych czasów, ponieważ konkurencja z pewnością szybko będzie próbowała poszerzyć swoją ofertę.

Kolejne stanowisko

Dla stacji posiadających już ładowarki na swoim terenie oczywistym rozwiązaniem będzie poszerzanie oferty o kolejne stanowiska. Fundamenty prefabrykowane dla stacji ładowania samochodów będą więc wygodnym rozwiązaniem, które pozwoli szybko dodać kolejny taki segment. To także ciekawa propozycja dla sklepów, które w ten sposób mogą zachęcić klientów do ładowania aut podczas zakupów.

Fundamenty prefabrykowane dla stacji ładowania samochodów elektrycznych

Trudno walczyć z postępem. Zwykle ten, kto nie dostosuje się na czas do nowych wymogów, niestety zostaje w tyle. Utrata pieniędzy wraz z kolejnym odchodzącym klientem często okazuje się barierą, która nie pozwoli się już dostosować. Właśnie dlatego warto trzymać rękę na pulsie i nie odpuszczać żadnej okazji do pomnażania swojego majątku.

motoryzacja