September 27, 2020

Nowości, testy, galeria
tor kraków

Jak wszystkim wiadomo wyścigi samochodowe i rywalizacja na torze samochodowym, to wyzwanie, które potrafi wyzwolić w uczestnikach ogromne emocje i dać niesamowitą satysfakcję jeżdżącym w takich miejscach.

Tory samochodowe jak np.: tor kraków, to ogromna ilość ich rodzajów, w zależności od kategorii pojazdów, jakie mają po nich jeździć. Te najszybsze, profesjonalne, to oczywiście tory wyścigowe F1, gdzie jeździć i ścigać na nich mogą tylko nieliczni, a w zasadzie elita sportów samochodowych. Pozostałe tory, to tory profesjonalne, ale i takie, po których mogą jeździć amatorzy, samochodami fabrycznymi albo nieco zmodyfikowanymi, podrasowanymi, przeznaczonymi wyłącznie do wyścigów torowych.

tor krakówTory kartingowe

Istnieją tory kartingowe, gdzie zupełnie odbiegają konstrukcją oraz długością, ale i ilością zakrętów od tradycyjnych torów samochodowych. Istnieją tory wyścigowe przeznaczone dla młodocianych nieletnich kierowców, gdzie stopień trudności toru takiego jak tor wyścigowy, diametralnie różni się od tych, po którym jeżdżą dorośli, chociażby amatorzy. Mają one jednak jedną wspólną cechę. Muszą:

  • być bezpieczne (zabezpieczone, w jak najlepszy sposób w wypadku kolizji lub awarii pojazdu),
  • posiadać nadzór odpowiednich służb dbających o ich stan.

Tory wyścigowe również dla amatorów szybkiej jazdy samochodem

Tory wyścigowe są znakomitym pomysłem dla osób uwielbiających sporty motoryzacyjne, można się sprawdzić korzystając z oferty https://www.autonator.pl/tor/krakow, jak również korzystający z wygód i możliwości przejechania się po torze kartingowym.

motoryzacja