May 16, 2021

Nowości, testy, galeria

Z całą pewnością każdy kierowca zdążył się już przekonać, jak bardzo wymagającym czasem dla niego i jego samochodu jest zima. Opady śniegu znacznie pogarszają przyczepność, a niska temperatura często prowadzi do kłopotów związanych nawet z dostaniem się do auta, oraz rzecz jasna z silnym parowaniem szyb. Jest jednak kilka sposobów na to, aby sobie z tymi podstawowymi zimowymi kłopotami poradzić.

Wymiana opon podstawą bezpieczeństwa

Zima aura powoduje, że drastycznie wzrasta liczba wypadków. Mało tego, nie są one szczególnie dotkliwe, lecz najczęściej są to różnego rodzaju stłuczki, w których cierpią głównie samochody. Spowodowane jest to oczywiście spadkiem przyczepności w wyniku śniegu i niskiej temperatury. Aby sobie z tym poradzić, wystarczy tylko wulkanizacja np. tu nordauto-bialystok.volvocars-partner.pl, kilkanaście wolnych minut i gdy tylko na kołach zamiast opon letnich znajdą się opony zimowe, problem ten w dużym stopniu powinien zostać rozwiązany.

Kłopot zaparowanych szyb

Oczywiście spadek bezpieczeństwa na drogach wiąże się też ze spadkiem widoczności. Nie chodzi tu jednak o szybko zapadający zmrok, choć oczywiście to również ma duży wpływ, lecz na parujące w aucie szyby. Okazuje się, że jest na to bardzo skuteczny, acz nieoczekiwany sposób. Idealnie bowiem w celu odparowania szyb i zachowania ich cały czas w idealnej przejrzystości, sprawdza się kochana przez wszystkich w lecie klimatyzacja. Spowodowane jest to działaniem klimatyzacji polegającym na wysuszaniu powietrza. Dzięki temu z powietrza znajdującego się wewnątrz auta usunięta zostaje wilgoć, co oczywiście powoduje, że szyby przestają parować. Niezwykle proste i skuteczne działanie pozwalające raz na zawsze usunąć kłopot zaparowanych szyb.

motoryzacja