May 16, 2021

Nowości, testy, galeria
McLaren 720S

McLaren 720S to supersamochód produkowany w segmencie D. Wytwarzany jest on w Anglii od roku 2017.

Silnik samochodu

Samochód w tym modelu wyposażony jest w silnik, który charakteryzuje się najlepszymi parametrami jakościowymi. Jest to silnik V8, który posiada pojemność czterech litrów. Wyposażony jest on w dwie turbosprężarki. Silnik ten jest bardzo podobnie zbudowany, jak silnik, który znajdował się w poprzednim modelu tego samochodu. Jest to jego wersja rozwojowa. Wytwarza on moc 720 koni mechanicznych, która pojawia się przy 7000 obrotach na minutę, a także 770 niutonometrach przy 5500 obrotach na minutę.

Napęd samochodu

McLaren 720S posiada napęd na tył. Silnik natomiast znajduje się na środku samochodu, czyli w jego centrum. Model ten wyposażony jest również w system kontroli trakcji o bardzo zaawansowanych właściwościach. Dzięki posiadaniu tego rodzaju systemu możliwy jest uślizg tylnej osi do określonego kąta. Samochód posiada dwu-sprzęgłową skrzynię biegów, która dodatkowo posiada siedem biegów.

Osiągi samochodu


Model ten posiada przyspieszenie, które osiąga sto kilometrów na godzinę w 2,9 sekundy, a także nawet dwieście kilometrów na godzinę w 7,8 sekundy. Prędkość, jaką maksymalnie może osiągnąć ten samochód wynosi 341 kilometrów na godzinę, dzięki czemu jest to jeden z najlepszych modeli samochodów. Samochód waży 1283 kilogramów oraz posiada dwa miejsca. Z całą pewnością model ten spodoba się każdej, nawet najbardziej wymagającej, osobie. Jest to klasyk wśród samochodów segmentu D.

motoryzacja