June 23, 2021

Nowości, testy, galeria

Zaufany lakiernik sprawi, że nasz samochód odzyska dawny blask. Jest to sprawdzony sposób na to, aby podnieść jego wartość. Oczywistym jest, że karoseria auta wraz z upływem czasu wygląda coraz gorzej. Pojawiają się wyraźne ślady użytkowania, które są ciężkie w usunięciu. Wizyta u blacharza jest niezbędna w przypadku dużych ubytków – być może niektóre elementy kwalifikują się do wymiany. Nawet pojazd, który ma swoje lata może wyglądać dobrze. Istotne jest jednak to, aby znaleźć profesjonalny zakład blacharsko-lakierniczy.

Sprzęt lakierniczy

Wybierając lakiernika powinniśmy zwrócić uwagę, jakim sprzętem dysponuje. Im nowocześniejsze wyposażenie, tym wyższy standard usług. Pamiętajmy, że prężnie rozwijające się warsztaty cały czas inwestują w zaawansowane urządzenia. Po tym możemy poznać prawdziwych profesjonalistów. Nie zapominajmy, że liczy się przede wszystkim to, aby naprawa lakiernicza była przeprowadzona profesjonalnie. Karoseria nie może posiadać wyraźnych śladów malowania – niestety odcięcia kolorów zdarzają się bardzo często.

Zanim zdecydujemy się skorzystać z usług blacharza dobrze jest sprawdzić opinie na jego temat. Lepiej postawić jest na renomowany zakład, nawet jeśli ceny są nieco wyższe.

Technika lakierowania

Osoby posiadające większą wiedzę mogą sprawdzić, w jaki sposób pracują dani fachowcy. W dzisiejszych czasach wyróżnia się kilka podstawowych technik pracy. Coraz częściej auta malowane są w specjalistycznej kabinie lakierniczej, która nie generuje pyłów. Dzięki temu ich powierzchnia jest idealnie gładka.

Jeśli obawiamy się zbyt wysokiej ceny usługi, to warto poprosić o wstępną wycenę.

Serwis samochodowy