June 23, 2021

Nowości, testy, galeria
continental-contipremiumcontact-6

Wiedza na temat ogumienia wśród polskich kierowców niestety nie jest na najwyższym poziomie. W większości przypadków wydaje im się, że kupiona raz dobra opona, może jeździć na aucie przez bardzo wiele lat. Niestety nawet wybranie opony z najwyższej półki, jaką przykładowo jest continental premiumcontact 6 (zobacz w sklepie), nie gwarantuje tego, że można jej używać przez dekadę.

Uszkodzenia mechaniczne

continental premiumcontact 6

Opona jest elementem auta, które stale narażone jest na olbrzymie ryzyko zniszczenia. Pracuje w bardzo niekorzystnych warunkach i pod bardzo dużymi obciążeniami. Z tego powodu wielu kierowców pamięta o tym, aby wybierać modele maksymalnie z najwyższej półki cenowe, co gwarantuje ich najlepszą pracę.
Niestety nawet modele opon continental premiumcontact 6 narażone są na niezależne od producenta uszkodzenia. Mogą na nich wystąpić bąble, ząbkowania, czy też najbardziej powszechne przebicia, które powodują, że daną oponę należy wymienić.

Co jeszcze dyskwalifikuje oponę?

Każde ogumienie, nawet model opony continental premiumcontact 6 poddane jest działaniu czasu. Guma na oponie po pierwsze z czasem ulega działaniu procesom starczym, co powoduje, że traci ona swoje właściwości, a po drugie w wyniku jazdy na nich ściera się warstwa bieżnika, która gdy jest zbyt niska, również powoduje utratę właściwości jezdnych.
Wszystko to sprowadza się do tego, że nawet najlepsze opony co jakiś czas trzeba wymienić. Przyjmuje się, że najlepiej jest to robić, gdy tylko stan bieżnika będzie na to wskazywał, lub po około 4 latach od pierwszego użycia.

Serwis samochodowy