December 3, 2020

Nowości, testy, galeria
opony hankook

Wraz z rozwojem na świecie motoryzacji wzrosło także zapotrzebowanie na nowe opony, które to siłą rzeczy muszą być wymieniane w autach. Z tego też powodu coraz więcej producentów dostarcza do fabryk oraz hurtowni swoje opony, w tym także firma Hankook.

Opony Hankook Ventus Prime 3 – lider wśród opon

Opona Hankook Ventus Prime 3 (https://www.sklepopon.com/model-opony/hankook-ventus-prime3-k125) to następca popularnego wcześniej modelu K115, który cieszy się wśród kierowców dużą popularnością. Jednak w porównaniu do swojego poprzednika Hankook Ventus Prime3 może poszczycić się lepszymi osiągami takimi jak: o 12 procent lepsze prowadzenie na suchej nawierzchni, a także 13 procent lepsze prowadzenie arta na mokrej nawierzchni.

Hankook Ventus Prime3 to opona w której skrócona została droga hamowania aż do 8 procent w porównaniu do poprzedniego modelu. Nowa jakość tej opony i zastosowanie czterech szerokich rowków obwodowych zoptymalizowało jej konstrukcję.

Opony Hankook Ventus Prime 3, a innowacyjność

Ta nowoczesna opona koreańskiego producenta, dzięki umiejscowionym rowkom z różną głębokością znacznie zwiększa sztywność konstrukcji oraz polepsza osiągi w czasie jazdy w deszczu.

Istotną kwestią tego modelu jest zamknięte żebro zewnętrzne.
Taki stan rzeczy daje pewność, że opona Hankook Ventus Prime 3 prowadzi się stabilnie oraz precyzyjnie przez dłuższy okres.

Z kolei żebrowa konstrukcja bieżnika w tej oponie zapewnia lepszą kierowalność, ale też skutecznie zmniejsza opory toczenia.

Cechą charakterystyczną tych niezawodnych opon jest zoptymalizowany profil, co pozwala na uzyskiwanie podczas dynamicznej jazdy wysokich osiągów.

Serwis samochodowy