Leasing jest dosyć młodą formą finansowania przedmiotów. Grono leasingobiorców powiększa się jednak z roku na rok, zdobywając coraz szersze zainteresowanie. Co takiego jest w tej formie finansowania samochodów i wszelkich innych przedmiotów, że posiada ona tak dużą popularność?
Leasing na samochód
Wielką korzyścią z leasingowania samochodu jest odliczenie od comiesięcznej faktury kosztu uzyskania przychodu. Do tego wlicza się także opłata wstępna, prowizje i wykup pojazdu. Kolejną zaletą jest fakt, że leasing nie osłabia naszej zdolności kredytowej – więcej szczegółów, a samo auto jest amortyzowane przez przedsiębiorcę.
Mimo, że leasing posiada mnóstwo korzyści, składa się także z negatywnych aspektów. Jednym z nich jest fakt, że samochód nie należy do nas, dlatego wszelkie modyfikacje takie jak instalacja gazowa czy nawet wyjazd za granicę musimy ustalać z naszym leasingodawcą. Nie jesteśmy także przygotowani na kradzież auta czy wypadek, bowiem nie zwolni nas to z płatności faktury.
Czy warto zdecydować się na leasing samochodowy?
Z opcji leasingu korzysta wielu przedsiębiorców, którzy mogą tym samym pozwolić sobie na wykupienie samochodu niezbędnego do ich codziennej pracy. Po zakończeniu leasingu możemy wykupić samochód, bądź oddać go leasingobiorcy. Lecz i tutaj czeka na nas pewien haczyk, bowiem od sprzedaży musimy odliczyć podatek. To, czy jest on dla nas korzystny zależy przede wszystkim od tego, gdzie pracujemy, jakie mamy wymagania oraz na jakim samochodzie nam konkretnie zależy. Zaletą auta po leasingu jest jego niska cena wykupu, która z pewnością zachęci wiele osób.