December 3, 2021

Nowości, testy, galeria
leasing samochodu od dealera samochodu

Określenie leasing pochodzi od angielskiego słowa „lease” i oznacza „wydzierżawić” lub „wynająć”. Leasing Olsztyn jest w zasadzie udostępnianiem przez jedną stronę drugiej stronie pewnego przedmiotu np. samochodu na określony czas w zamian za płacone w ratach opłaty. Leasingodawca pozostaje w dalszym ciągu właścicielem samochodu, a leasingobiorca jedynie go użytkuje.

Leasing Olsztyn a odliczanie podatku VAT

Osoby, które są zainteresowane leasingiem samochodów powinny zwrócić uwagę na możliwość odliczania podatku VAT. Przedsiębiorcy mogą z takiego rozwiązania skorzystać dwa razy. Po raz pierwszy w czasie rozliczania czynszu inicjalnego czy rat leasingowych, a drugi podczas wykupu przedmiotu leasingu. Przy czym limit podczas odliczania podatku VAT w przypadku leasingu wynosi 60% (maksymalnie 6000 zł).

Opłaty i prowizje w leasingu

Oczywiście rozważając leasing samochodu warto wziąć pod uwagę wszystkie prowizje i dodatkowe koszty, poza samymi ratami. Często firmy zajmujące się leasingiem pobierają dodatkowe opłaty m.in. za zmiany w umowie itd. Dlatego jeszcze przed podpisaniem umowy warto się zapoznać z takim cennikiem. Leasing ma jednak całkiem sporo korzyści. W wielu przypadkach warunki takiej umowy są o wiele korzystniejsze niż podczas starania się o kredyt bankowy. Leasing to rozwiązanie skierowane przede wszystkim dla przedsiębiorców, którzy w ten sposób mogą pozyskać odpowiednią bazę samochodową.

Finansowanie

Dodaj komentarz