December 3, 2021

Nowości, testy, galeria

Tor wyścigowy to fantastyczne miejsce, które powinien regularnie odwiedzać każdy kierowca. O ile ten fakt nie pozostawia żadnych wątpliwosi i zwyczajnie nie ma z czym dyskutować, to już jednak to, czy pojechać na tor własnych prywatnym samochodem, czy też tym wypożyczonym, warte jest naprawdę dużego rozważenia. Jak to zatem przedstawia się w szczegółach?

Jazda po torze prywatnym samochodem

Każdy doskonale wie, że jeżdżenie po torze prywatnym samochodem posiada ogromną ilość zalet, lecz również i bardzo poważnych wad. Trzeba dokładnie poznać obie te strony, aby móc poprawnie ocenić, czy warto się na taki sposób zdecydować. Jak to więc przedstawia się w szczegółach?

Jazda autem na torze w Łodzi dostępna na tego typu stronach: https://go-racing.pl/164-tor-lodz, jest możliwa w przypadku właściwie każdego modelu samochodu. Bez znaczenia jest rocznik, marka, czy też jego rodzaj. Jeśli tylko jest sprawny technicznie, może na tor wjechać. Daje to możliwość pojeżdżenia posiadanym autem w warunkach, gdzie nie trzeba martwic się o ograniczenia prędkości, czy też ruch drogowy. Daje to ogromną ilość radości oraz satysfakcji. Co więcej, pozwala znacznie lepiej poznać posiadany pojazd. Przekłada się to na większe doświadczenie w jego prowadzeniu, a także na większe bezpieczeństwo na drodze.

Niestety sporym minusem tego rozwiązania jest fakt, że cywilne auto nie jest przystosowane do tak intensywnego wykorzystywana. Czymś innym jest bowiem dynamiczne ruszenie spod świateł, czy też nawet jednostajna autostradowa prędkość, a czymś innym jazda po torze. Szybko się okazuje, że opony podczas takiej zabawy giną w oczach, podobnie jak hamulce, czy też stabilna temperatura silnika. Może to szybko doprowadzić do tego, że tor opuszczać się będzie nie na kołach, lecz na lawecie.

Jazda po torze wypożyczonym samochodem

Z powodu zagrożenia, jakie stanowi jazda po torze prywatnym autem, wiele osób nie chcąc sobie odmawiać przyjemności pokonywania kolejnych okrążeń, wynajmuje do tego celu samochód. Co bardzo ciekawe, nie jest to jednak auto cywilne, które dostępne jest w standardowych wypożyczalniach, ponieważ takimi nie można na tor wjechać. Są to auto, które wypożyczane są przez wypożyczalnie obecne na torach. Oznacza to, że mowa tu jest o naprawdę bardzo szybkich, sportowych pojazdach. Co to oznacza? Przede wszystkim nie ryzykuje się stanu technicznego własnego samochodu. Po drugie jednak i najważniejsze, daje to możliwość poprowadzenia pojazdu z zupełnie innego świata. W końcu jak inaczej nazwać samochód taki jak Ferrari czy też Lamborghini. Auta te podczas jazdy na torze dają naprawdę wiele radości i adrenaliny, których nie da się porównać z niczym innym.

Jak łatwo się domyślić, ogromną wadą tego rozwiązania jest fakt, że jest ono o wiele droższe, niż przyjechanie na tor własnym samochodem. Jeśli jednak wziąć pod uwagę potencjalne koszta naprawy uszkodzonego prywatnego samochodu, kilkaset złotych za wynajem auta z wypożyczalni nie wydaje się już tak wysokim rachunkiem za przyjemność, którą się uzyskuje.

Tory wyścigowe