December 3, 2021

Nowości, testy, galeria

Tor wyścigowy to nie tylko miejsce dla sportowców oraz pasjonatów motoryzacji. Współcześnie nowoczesny tor może być rozbudowanym kompleksem biznesowo-konferencyjnym, który stanowi doskonałe miejsce na organizację eventów sportowych, firmowych oraz integracyjnych. Doskonałym przykładem jest ulokowany w Kamieniu Śląskim tor wyścigowy Silesia Ring. Co warto wiedzieć na temat tego obiektu? Z jakiej oferty można skorzystać?

Nowoczesny tor wyścigowy

Oczywiście głównym elementem kompleksu jest nowoczesny tor wyścigowy, który wykorzystywany jest zarówno w czasie imprez motoryzacyjnych, jak i w czasie eventów firmowych oraz integracyjnych. Oczywiście istnieje również możliwość skorzystania z toru wyścigowego jako miejsca przejazdu autem sportowym. Aktualnie tor ma długość 3636 m i może on występować aż w siedmiu różnych konfiguracjach! Ponadto trasa składa się aż z 15 zakrętów oraz z wyjątkowo długich prostych. Co jeszcze warto wiedzieć na temat tego wyjątkowego toru? Czym wyróżnia się na tle innych obiektów tego typu? Odpowiedzi można odnaleźć w akapitach poniżej.

W praktyce oznacza to, że tor ten jest doskonałym miejscem nie tylko dla osób, które chcą poczuć adrenalinę podczas szybkiej jazdy, ale również dla tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności prowadzenia pojazdu. Warto podkreślić, że tor wyścigowy Silesia Ring ze względu na nowoczesny system zabezpieczeń, w postaci między innymi odwodnienia liniowego, pułapek żwirowych oraz barier energochłonnych, jest w pełni bezpieczny! Sam tor wyposażony jest również w rozbudowaną infrastrukturę towarzyszącą w postaci wieży startowej, tarasu widokowego, kompleksu garaży oraz budynku administracyjno-konferencyjnego, o którym poniżej!

Ośrodek Hospitality Center

Ośrodek Hospitality Center to wyjątkowy budynek administracyjno-konferencyjny, który znajduje się na terenie kompleksu. Sam budynek charakteryzuje się wyjątkowo dużą powierzchnią użytkową wynoszącą 1200 m kwadratowych. W praktyce oznacza to, że w Hospitality Center komfortowo przebywać może nawet około 150 osób. Duża powierzchnia użytkowa pozwoliła na ulokowanie w budynku aż 11 różnych rodzajów pomieszczeń. 

W zależności od oczekiwań w budynku Hospitality Center odnaleźć można salę konferencyjną, salę eventową, czy też VIP Room. Na terenie obiektu znajdują się również pomieszczenia biurowe, czy też pokój dla matki z dzieckiem. Mówiąc o tym budynku należy również podkreślić, że posiada on przeszkloną elewację, dzięki czemu możliwe jest bezproblemowe i komfortowe przyglądanie się wydarzeniom na torze. Bezpośrednio z Hospitality Center można dostać się do hotelu i restauracji Aviator.

Restauracja i hotel

Na terenie obiektu Aviator odnaleźć można zarówno restaurację, kawiarnię, jak i wysokiej klasy hotel. W przypadku hotelu goście mogą wybrać zarówno doskonale wyposażone pokoje, jak i apartamenty.  Niezależnie od standardu pokoju każdy z gości hotelowych uzyskuje dostęp do własnej łazienki, telewizji oraz internetu. Pokoje wyposażone są w klimatyzację. W przypadku restauracji warto nadmienić, że wyposażona jest ona w taras.

Tory wyścigowe