June 23, 2021

Nowości, testy, galeria

Przyjęło się, że przy wyborze szczotki największą uwagę skupia się na zastosowanym w niej włosiu. To prawda, ma ono ogromne znacznie dla efektywności mycia samochodu, a także dla bezpieczeństwa posiadanego lakieru, jednak koncentrowanie się jedynie na tym jednym aspekcie powoduje niedopatrzenia w innych zakresach, które są nie mniej ważne, a czasem nawet posiadają bardziej kluczowe znaczenie dla wygody i jakości mycia auta.

Ważne detale

Przeglądając dostępne na półce sklepowej szczotki do mycia auta główną uwagę skupiamy na zastosowanym włosiu. Jest to błąd ponieważ nie mniej ważne jest wykończenie uchwytu szczotki, a także jej główki. Najlepiej jeśli byłyby zabezpieczone gumowanym materiałem albo wręcz pianką. Takie wykończenie tych newralgicznych miejsc sprawia, że szczotkę trzymamy pewnie i bezpiecznie, a przypadkowe uderzenie nią o karoserie zostanie odpowiednio zamortyzowane i nie spowoduje żadnych większych uszkodzeń.

Dodatkowe gadżety

Wybierając narzędzie do mycia auta, nie można zapominać o zastosowanych przez producenta ułatwieniach. Szczotka do mycia auta posiadająca np. uchwyt teleskopowy sprawi, że mycie nawet największego samochodu stanie się znacznie wygodniejsze.
Tak samo sprawa wygląda np. w przypadku dołączonego dozownika lub wyjścia na wąż, które z pozoru wydają się zbędne, jednak po pierwszym użyciu powodują zastanowienie, jak można było wcześniej obywać się bez nich.

Do samochodu

Dodaj komentarz