August 12, 2022

Nowości, testy, galeria

Piękny i zadbany lakier jest wizytówką każdego auta. Pomocny w tym przypadku jest quick detalier – środek, jaki wydobędzie z karoserii blask i kolor. Jak z niego korzystać? Jak działa preparat? Czym się cechuje?

Quick detailery

Najprościej rzecz ujmując, są to preparaty w płynie stosowane w kosmetyce samochodowej. Sama nazwa wskazuje, że dzięki środkowi szybko poprawimy kondycję lakieru pomiędzy kolejnym woskowaniem. Ponadto, quick detailer ma za zadanie odświeżyć nasze auto po każdym myciu, skutecznie pozbywając się zacieków i białego osadu z wody.

To popularne rozwiązanie, po jakie coraz chętniej sięgają kierowcy. Łatwość użytkowania sprawia, że każdy poradzi sobie z preparatem. 

Quick detailer – jak działa?

Podstawą dbania o auto jest jego regularne mycie i czyszczenie. Jeśli kolor straci dawny blask, warto zastosować pełen zabieg detailingowy, jaki obejmuje:

  • dekontaminację,
  • polerowanie,
  • woskowanie.

W sytuacji, gdy zależy nam na szybkim efekcie, użyć można quick detailera. Dobry produkt przyciemni lakier, jednocześnie wypełniając małe ryski i nadając mu połysku. Kolejną zaletą jest fakt, że środek działa hydrofobowo. Ułatwia spływanie wody z auta, dzięki czemu zabezpieczymy lakier przed deszczem i uchronimy go przed osadzeniem się błota oraz kurzu.

Nie zapominajmy o znacznie łatwiejszym myciu samochodu i ochronie przed wżerami, jakie wiąże się z asfaltem, owadami, czy cząsteczkami metalicznymi z klocków hamulcowych. Quick detailery są znanym i cenionym rozwiązaniem na rynku. 

Do samochodu