December 3, 2021

Nowości, testy, galeria
leasing

Leasing jest jednym z rodzaju umów na zakup samochodu zarówno przez firmy jak i pojedyncze jednostki. Jest to sposób o wiele prostszy niż kredyt – wymaga o wiele mniej formalności i nie potrzebny jest wkład własnego kapitału.

Jakie są wymogi, aby dostać leasing?

leasingNa początek weźmy leasing dla firm. W tym przypadku, leasingodawca, musi otrzymać informacje na temat obrotu i/lub zysku firmy. Dane te muszą być z ubiegłego roku rachunkowego. Ważne jest też, aby przedstawić wykonane wcześniej inwestycje. Można je oczywiście wliczyć już w spis zysków z minionego roku. Leasingodawcę interesuje również to czy firma posiada jakieś długi, jeśli tak – na jaką wartość są one szacowane. Nie obejdzie się również bez pytania o całościowy majątek firmy. Na koniec należy przedstawić rys historyczny, czyli to jak długo firma znajduje się na rynku, jakie na swoim koncie ma zaciągnięte kredyty i tym podobne informacje. Wszystko to w celu wiarygodności firmy ubiegającej się o samochód.

Jeśli chodzi o osoby prywatne, sprawa jest nieco mniej skomplikowana. Od konsumenta wymaga się przede wszystkim dokumentów, które potwierdzą tożsamość – dowód osobisty lub paszport, a także zaświadczenia o dochodach. Na koniec, leasingobiorca, jest zobowiązany do wpłacenia czynszu, który wynosi ustalony wcześniej procent wartości pojazdu.

Należy pamiętać, że zarówno przy leasingu dla firm jak i leasingu konsumenckim, leasingodawca, może zapytać o kilka ogólnych informacji typu wiek, czas leasingu, wysokość raty, stan samochodu (pod leasing można brać również samochody używane) itd.

Finansowanie