December 3, 2021

Nowości, testy, galeria

Jednym z zabiegów, który pomaga utrzymać jak najlepszy wygląd samochodu jest polerowanie. Niezbędne jest do tego zastosowanie odpowiednio dobranej pasty polerskiej, jednak niezbędnym do jego przeprowadzenia elementem są również gąbki polerskie, przy pomocy których nanosi się je na powlokę lakierniczą samochodu.

Na rynku znaleźć można różne rodzaje gąbek polerskich, które wykonane są z odmiennych materiałów i dzięki temu mają nieco odmienne cechy.

Jak rozróżnić gąbki polerskie

Gąbka do polerowania samochodu to produkt, który w znacznej większości wykonany jest z pianki poliuretanowej. Jednakże mają one różne parametry, takie jak twardość, przepustowość powietrza czy na przykład wytrzymałość. Cechy te przekładają się na to, do których past polerskich i na jakim etapie polerowania są one wykorzystywane.

Najłatwiej rozpoznać je po kolorze, co umożliwia ich szybkie dopasowanie do swoich potrzeb. Białe, pomarańczowe i niebieskie to produkty, których wytrzymałość jest spora i stosowane są do polerowania pastami agresywnymi. Przy pastach uniwersalnych doskonale sprawdzają się żółte gąbki, zaś do końcowego wykończenia stosuje się czerwone lub czarne, które pomagają doskonale rozprowadzić pasty nabłyszczające.

Pady polerskie – do polerowania mechanicznego

Gdy polerowanie wykonuje się przy pomocy narzędzi, a nie ręcznie, wówczas warto zaopatrzyć się w odpowiednie pady polerskie. Są to gąbki polerskie odpowiednio wykonane tak, aby mogły być stosowane na mechanicznych polerkach. Ich kolorystyka i właściwości są takie same jak w przypadku gąbek do ręcznego polerowania, co znacznie ułatwia wykonywanie takich prac.

Pady polerskie oraz gąbki dostępne na stronie https://shiningcar.pl/pady-gabki-polerskie

motoryzacja