October 26, 2021

Nowości, testy, galeria

Bardzo znaną i prestiżową marką pojazdów jest Jaguar. Samochód z serii FX brytyjskiego producenta po raz pierwszy został zaprezentowany w 2007 roku, podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie.

Jaguar współtworzy koncern Tata Motors i od 2013 roku wchodzi w skład sojuszu Jaguar Land Rover. Jaguar XF to samochód osobowy średniej klasy wyższej, który doczekał się dwóch generacji.

Luksus połączony ze sportowym designem


Jest to luksusowy sedan, który odbiega wizualnie od swoich poprzedników. Producent zrezygnował z typowego dla Jaguara, klasycznego designu, który ukazuje swój sportowy charakter. Zdecydowanie, bliżej mu do BMW serii 5 niż do swojego poprzednika. Jaguar XF posiada okrągłe lampy, które, zostały usytuowane w dużych kloszach. Mają one delikatnie nawiązywać do poprzednika. Długie światła przecina chromowana listwa, która wiedzie, przez całą szerokość auta. Wnętrze wykonane jest z doskonale współgrających materiałów takich jak drewno, aluminium oraz skóra.

Kierownica z modelu XF jest tożsama z tą, która występuje w XK. Są na niej przyciski do sterowania dodatkowymi funkcjami. Co ciekawe, pokrętło do wyboru jazdy z automatyczną skrzynią biegów, wysuwa się po przekręceniu kluczyka, podobnie wygląda odsłanianie nawiewów, które również potrzebują działania w stacyjce. Fotele spełniają oczekiwania wymagających, ponieważ regulowane są w 8 kierunkach oraz mają funkcję podgrzewania. 7-calowy ekran dotykowy obsługuje telewizję, a nawigacja satelitarna wskazuje drogę do miejsca docelowego.

Jaguar — samochód, który cieszy się dużą popularnością i prestiżem, w wersji XF zdobył tylko 4 gwiazdki.Niestety podczas testów zderzeniowych Jaguar XF zdobył 4 na 5 gwiazdek. Zmiany kosmetyczne wprowadzone w wersji z 2011 roku, również nie wpłynęły na jakość bezpieczeństwa pojazdu. Produkcja pojazdu w wersji XF jest nadal kontynuowana. Ogólna ocena samochodu jest bardzo dobra, ale w autach tej klasy ważnym wymaganiem pozostaje posiadanie 5 gwiazdek w testach EuroNCAP.

Samochody nowe