September 16, 2021

Nowości, testy, galeria

Produkowany w latach 2003 – 2013 model Gallardo na stałe zapisał się w historii marki z Sant’Agata Bolognese stając się jednym z jej najbardziej rozpoznawalnych modeli. W zawiązku z tym pojawienie się jego następcy wzbudzało wiele emocji i znaków zapytania. Lamborghini będąc jedną z rzadszych, a jednocześnie bardziej rozpoznawalnych marek musiało więc sprostać wysoko postawionej przez poprzedni model poprzeczce. Na szczęście wielbiciele marki nie mieli powodów do rozczarowania.

Jeszcze więcej emocji

Szalenie agresywne linie nadwozia, barwy oraz dźwięk silnika V10 nawet u osób nie interesujących się motoryzacją powodują przyśpieszenie akcji serca. Lamborghini idealnie wpisało się w tradycję marki, zgodnie z którą każdy jej model musi być charakterystyczny i rozpoznawalny. Wnętrze zaprojektowane zostało w sposób, który ma przypominać kierowcy, że nie siedzi w samochodzie, lecz na moment stał się pilotem samolotu odrzutowego.

Jeszcze więcej mocy

Jednostka napędowa V10 o pojemności 5.2l generuje w zależności od wersji od 580 do 640KM. Moc przenoszona jest na obie lub tylną oś za pomocą dwusprzęgłowej siedmiobiegowej skrzyni biegów. Topowa wersja rozpędza się do 100km/h w 3,2 sekundy, a jej prędkość maksymalna wynosi ponad 325km/h.

Inne wersje

Następstwem rozwoju samochodu Lamborghini Huracan było stworzenie kilku dodatkowych wersji:
– Huracan Performante o jeszcze bardziej sportowym charakterze i zwiększonej mocy,
– Huracan EVO 2020 z poprawioną aerodynamiką,
– Huracan EVO RWD z napędem na tylną oś.

Samochody nowe