September 16, 2021

Nowości, testy, galeria

Zwolennicy samochodów używanych posiadają równie mocne argumenty na swoją korzyść, co i zwolennicy samochodów fabrycznie nowych. Każda ze stron przerzuca się wzajemne zaletami wybranego przez siebie rozwiązania, rzadko kiedy pozostawiając miejsce na prawdziwą dyskusje na ten temat. Co zatem jest bardziej opłacalne? Nowe, czy używane?

Cechy samochodu używanego

 

Auta używane wybierane są przede wszystkim z powodu znacznie niższej ceny od pojazdów, które znaleźć można w salonach samochodowych. Różnica zależna jest oczywiście od rocznika, ale z reguły pojazdy 2-3 letnie można nabyć nawet do 30 procent taniej.

Wadą takiego rozwiązania jest oczywiście historia takiego samochodu, który może być w nienagannym stanie technicznym, jednak równie dobrze może pochodzić z powodzi, po której został znacznie uszkodzone.

Ryzyko zakupu takiego samochodu jest dosyć wysokie, dlatego też nie polecane jest kupowanie auta z drugiej ręki bez posiadana stosownej wiedzy na temat mechaniki samochodowej.

Cechy samochodu nowego

 

Salon samochodowy (taki jak ten) jest miejscem, które pod każdym względem różni się od komisów, czy też giełd samochodowych.

Przede wszystkim oferowane tam samochody są fabrycznie nowe, co gwarantuje ich doskonały stan techniczny i pewność co do kupowanej jakości.

Oczywiście wraz z nowym autem klient dostaje wieloletnią gwarancje, serwisowanie samochodu oraz wsparcie techniczne. Są to sprawy często bezcenne, które znacznie uprzyjemniają korzystanie z nowo zakupionego samochodu.

 

Które rozwiązanie wybrać?

 

Jeśli nie jest się miłośnikiem klasyków i dysponuje odpowiednią ilością gotówki, aby móc odwiedzić salon samochodowy, zdecydowanie polecane jest kupno samochodu nowego.

Jeśli jednak budżet na to nie pozwala, lub marzy się o pojeździe, który nie jest już produkowany, trzeba wkroczyć na rynek aut używanych.

Samochody nowe