December 3, 2021

Nowości, testy, galeria

Tor Wschodzący Białystok z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Nie wszyscy jednak mają świadomość, dlaczego warto wybrać się w to miejsce.

Jakie zalety ma tor Wschodzący Białystok?

Warto mieć świadomość, że tor Białystok należy obecnie do największych motoryzacyjnych atrakcji w całym województwie podlaskim. Kolejną istotną informacją jest fakt, że wybudowano go w 2017 roku. Projekt powstał ponadto w ramach Budżetu Obywatelskiego. Obecnie tor wyścigowy z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę zwolenników szybkiej jazdy. Warto również zaznaczyć, że na torze regularnie organizowane są różnego rodzaju moto-wydarzenia czy pokazy samochodów.

Kolejnym często wymienianym atutem jest malownicze położenie toru. Jest on bowiem zlokalizowany blisko lotniska Krywlany w niezwykle kameralnej i zacisznej dzielnicy Białegostoku. Koniecznie należy również zaznaczyć, że nitka Toru Wyścigowego Białystok ma długość 1050 metrów, a także 10 metrów szerokości.

Ogromną zaletą jest również nawierzchnia wylana gładkim asfaltem. Na miłośników motoryzacji czeka 9 różnych zakrętów i łuków, a także prosta, która liczy 450 metrów długości. Bardzo ciekawą atrakcją jest również rondo.

Czym wyróżnia się tor Wschodzący Białystok?

Tor wyróżnia się przede wszystkim bardzo wysokim poziomem bezpieczeństwa osób, które zdecydują się po nim jeździć. Wybudowane zostały bowiem specjalne energochłonne bariery czy nasypy ziemne. Koniecznie trzeba podkreślić, że na tor można bez problemu wybrać się z przyjaciółmi czy rodziną. Warto również dodać, że tor pozwala także na jazdę już po zmroku. Wyposażony jest bowiem w bardzo nowoczesny system oświetlenia.

Tory wyścigowe