December 3, 2021

Nowości, testy, galeria

Jazda gokartem to niezła zabawa, ale również ciekawe wyzwanie. Co trzeba wiedzieć, by dobrze bawić się na torze kartingowym? 

Jeżdżący wózek

Słowo „gokart” oznacza jeżdżący wózek. Współczesne gokarty przypominają miniaturowe samochody. Nie mają biegów, zawieszenia, czy wspomagania kierownicy. Posiadają napęd wyłącznie na tył i tylko na tylne koła działają hamulce. Te różnice w budowie powodują, że nawet kierowcy, którzy dużo jeżdżą samochodami powinni poznać kilka zasad prowadzenia gokartów. 

Warto wiedzieć, że gokarty w Radomiu potrafią osiągać prędkość 60 km/ h. Nie jest to mała prędkość. Jest to również świetna zabawa dla osób, które nie posiadają prawa jazdy. Dzięki zabawie na torze każdy ma szansę poczuć prędkość i skok adrenaliny. 

Jak przygotować się do jazdy? 

Gokarty w Radomiu to przede wszystkim bezpieczna zabawa, która wymaga odpowiedniego stroju. Najważniejsze jest odpowiednia obuwie. Idealne będą buty sportowe. Zupełnie niedozwolone są buty na obcasie. Męskie, twarde buty również są nieodpowiednia. 

U kobiet bardzo ważne jest związanie długich włosów. Najkorzystniej będzie schować je pod ubranie. Nie wolno jeździć w szalach, apaszkach i innych elementach stroju, które powiewają. Jest to jeden z najważniejszych wymogów bezpieczeństwa. Obowiązkowe jest również założenie kasku, który chroni głowę. 

Rękawiczki to kolejny element stroju, który jest niezbędny. Pocące się ręce ślizgają się na kierownicy. Rękawiczki pozwolą dobrze chwycić kierownicę.

Kierowcy bez problemu poradzą sobie z prowadzeniem gokartu. Osoby bez prawa jazdy mają szansę na doświadczenie nowy rzeczy.

Tory wyścigowe